Česky English

Technologie

Flexisedlo Baloun® je, co se týče technologie, velmi náročné na výrobu. Na sedle je více než 200 operací, každá operace má 2 – 3 pod-operace a jedná se Terka-záře upr velikostpřevážně o ruční výrobu.

Konstrukce flexisedla

Základ cca 3,5 – 4 kg vážícího sedla tvoří flexibilní lamelová kostra na latexových polštářích. Výsledkem našeho vývoje a testace je flexisedlo na polštářích s thermoaktivním gelem. Koně reagují velmi vstřícně na tento typ polštářů a tato novinka výrazně navyšuje již tak vysoký komfort našich flexisedel pro koně i pro jezdce.kolazPřední komora sedla je vyměnitelná( vel. 1 – 7 ), čímž dosáhneme upravení velikosti sedla pro každého koně. Díky flexibilitě se zbývající část sedla přizpůsobí hřbetu koně včetně všech anatomických disproporcí. Jednoduchou výměnu komory provádí v Česku pouze Baloun flexisaddles. Tuto službu nabízíme zde:https://baloun-flexisaddles.cz/pasovani-sedel-na-miru/

Jak flexisedlo funguje můžete shlédnout na videu:

Uchycení třmenových zámků u flexisedla Baloun je řešeno tak, aby nedocházelo k přenosu bodové nárazové energie do oblasti lopatek koně. Tlaková energie je díky speciálnímu uchycení třmenových zámků vyvedena mimo komoru sedla do celé plochy polštářů a odpružena latexem.U polštářů s thermoaktivním gelem je velká část nárazů absorbována vrstvou thermoaktivního gelu.

Konstrukce flexisedla umožňuje dokonce i výměnu posedlí za jiný typ a případně i jinou velikost ( + / – 1″ ).
Nastavitelné kolenní opěrky umožňují dokonalé přizpůsobení velikosti sedla jezdci.Flexisedla jsou vyrobena z hovězí neklouzavé kůže s možností mnoha barevných kombinací.

Veškerá výroba sedel a dalších produktů probíhá v naší dílně, díky tomu máme možnost stálé kontroly kvality výroby.

SYSTÉM FLEXISEDLA BALOUN MŮŽE SPRÁVNĚ FUNGOVAT POUZE S ORIGINÁLNÍMI DOPLŇKY BALOUN

upozornění podbřišník kopie

upozornění třm kopiepodsedl upozorneni kopie

dulezite upozorneni kopie